Englo toodab

laias valikus eriotstarbelisi mõõteseadmeid,
detektoreid ja indikaatoreid

Englo toodab

laias valikus eriotstarbelisi mõõteseadmeid,
detektoreid ja indikaatoreid

Teekatte tasasuse mõõtesüsteem IRIMETER-1

Teekatte tasasuse mõõtesüsteem IRIMETER-1

Tee tasasuse mõõtmine sõiduki sõitmise ajal

IRIMETER-1 on automaatmõõtesüsteem erinevate katetega teede pinna tasasuse indeksi IRI mõõtmiseks, kontrolliks ja kaardistamiseks teede-ehituses. Teekatte tasasust mõõdetakse sõiduki ratta jälgedes, kas ainult ühes või mõlemas.

IRIMETER-1 koosneb järgmistest eraldiseisvatest osadest:

  • graafilise ekraaniga juhtmoodul
  • andurid
  • keskplokk

Süsteem paigaldatakse tavasõidukile

Süsteem on lihtsalt paigaldatav sõiduautole, maasturile või väikebussile, kusjuures sõiduki välisilme jääb muutumatuks.Vastupidavad andurid paigaldatakse sõltumatu MacPherson tüüpi esisillavedrustuse amordipüstakute külge ning ühendatakse keskplokiga, mis lisaks mõõdab veel sõiduki liikumise kiirust ja läbitud teepikkust.

Mõõtmine ja jooksev tulemuste jälgimine toimub sõiduki salongist juhtmooduli abil, mis on kergesti kinnitatav sõiduki tuuleklaasi külge.

Süsteem on hooldevaba ja ei sea piiranguid sõiduki kasutamisele. Tuleb vaid jälgida rehvide seisukorda.

Tehnilised andmed

  • Andurid mõõdavad rataste vertikaalseid nihkeid mõne sentimeetrise sammuga ja IRI arvutatakse nende põhjal igale 5, 20 või 100 m pikkusele teelõigule.
  • Juhtmoodul salvestab mällu kuni 600 km ulatuses anduritelt saadud mõõteandmeid ning varustab need kuupäeva ja kellaajaga. Hiljem on võimalik andmed lugeda USB kaabli kaudu arvutisse ning vormistada katsetest protokollid. Mõõtetulemusi saab kujutada graafikul, et leida kergesti üles suuremate ebatasasustega teelõigud.
  • Süsteem on kasutatav kiirustel alates 40 km/h kuni 110 km/h. Mõõtesüsteem katkestab ajutiselt mõõtmised kui kiirus väljub lubatud piirkonnast.

Loe lisaks: IRIMETER-1 artikkel Maanteameti väljaande "Teeleht" detsember 2011 numbris.