Englo toodab

laias valikus eriotstarbelisi mõõteseadmeid,
detektoreid ja indikaatoreid

Englo toodab

laias valikus eriotstarbelisi mõõteseadmeid,
detektoreid ja indikaatoreid

Radioaktiivse kiirguse mõõtesüsteem SPECTATOR & SOLO-1

Radioaktiivse kiirguse mõõtesüsteem SPECTATOR & SOLO-1

Radioaktiivse  kiirguse  mõõtesüsteem koosneb infotabloost SPECTATOR ja ühest või mitmest β-, γ-kiirguse andurist SOLO-1.

Süsteemi on võimalik kasutada sõidukites, millega veetakse ohtlikke materjale või mis liiguvad kiirgusohtlikes piirkondades. Statsionaarselt paigaldatuna on võimalik süsteemi abil jälgida territooriumi, kui infotabloo ühendada soovitud asukohtadesse paigaldatud kiirgusandurite võrgustikuga. Jadamisi ühendatud andurid võivad asuda infotabloost kuni 1 km kaugusel, võimaldades infotabloo paigaldamist kasutaja jaoks sobivasse kohta.

Valgustatud graafiline infotabloo SPECTATOR on võimalik ühendada USB-liidese kaudu arvutiga, toiteallikana on võimalik kasutada USB-d, sõiduki akut, muud välist akut või vahelduvvooluvõrku adapteri abil. Radioaktiivse kiirguse taset on võimalik jälgida infotabloolt. SOLO-1 andurid on väga tundlikud ja seade reageerib kiirgustaseme muutusele maksimaalselt kiiresti. Kasutaja seatud alarmitasemel rakendub helialarm ja on võimalik lülitada seadmeväliseid releesid. Infotabloo võimaldab süsteemi seadistamist kasutajale sobiva info esitamiseks, mõõterežiimide valikut, mõõteandmete automaatset salvestamist ja varustamist kuupäeva/kellaajaga.

SOLO-1

Radioaktiivse kiirguse detektori tüüp GM
γ-tundlikkus
160 CPS/mR/h Co60
Väljundid
jadaliides infotabloole või
USB arvutiga ühendamiseks
Mõõtmed 365 x 32 mm
Kaitstuse aste
IP65

SPECTATOR

Väljundid
 βγ-kiirguse summaarne tase
μSv/h
pulssi/min
 USB-arvutiühendus  
 helisignaal  
 releeväljund  
Toitepinge 5 - 20 V(USB, aku, 230 V adapter) 
LCD ekraani suurus 50 x 30 mm (taustavalgusega)
Mõõtmed 88 x 72 x 34 mm