Englo toodab

laias valikus eriotstarbelisi mõõteseadmeid,
detektoreid ja indikaatoreid

Englo toodab

laias valikus eriotstarbelisi mõõteseadmeid,
detektoreid ja indikaatoreid

Lõhkamismasin BART-1

Lõhkamismasin BART-1

BART-1 on keskmise energiasisaldusega lõhkamismasin, mis on varustatud sisseehitatud digitaalse liinimtestri ehk digitaalse oommeetriga. Seade on varustatud käsitsi generaatoriga ja operaatoril ei ole vaja välist toiteallikat ega patareisid. Lõhkamismasin on kaasaskantav, kompaktne ja kerge ning seda saab kergesti kasutada üks inimene.


Integreeritud liini tester kontrollib liini vastupanuvõimet, et tuvastada lühised, lõhkamisliini katkemised või liigsed takistused enne lööklaine teket. Ohutuse kaalutlustel on liini testi vool piiratud 1 mA-ga.

BART-1 sisaldab väljundimpulsi saba lõikamist, et piirata impulss 4 ms-ni ja maandada järelejäänud kondensaatori laeng. Need turvaelemendid on vajalikud, et kõrvaldada plahvatuse käigus tekkiva tuleohtliku tolmu võimalikud sekundaarsed plahvatused.


Seade on varustatud alumiiniumist korpusega, mis sisaldab ON-OFF / L-testi lülitit, terminaali elektriliste detonaatorliinide ühendamiseks, digitaalset LEDi testimiseks ja vänta käepidet kondensaatori laadimiseks. Paneeli mõlemad küljed sisaldavad READY LED-d, mis näitavad kondensaatori laengut.


Lõhkamisseadmed on klassifitseeritud IP65 alla rahvusvahelise standardi IEC 60529 alusel ja need on roostevabast ja tolmust.

Lõhkamisliini maksimaalne lubatud kogutakistus
700 Ω
Nominaalne tööpinge
900 V
Kondensaatori laadimine
10 - 12 vända pööret
Kondensaatori mahtuvus 23 μF
Lõhkamisimpulsi pikkus 4 ms
Liini takistuse kontrollpunkt 700 +/- 5 Ω
Liini takistuse kontrollvool 1 mA
Töötemperatuur
-20 °C kuni +55 °C
100 % relatiivse õhuniiskuse juures
Korpuse kaitstuse aste IP65
Kaal (ilma vutlarita/vutlariga)
1,3/1,4 kg
Mõõtmed 200 x 143 x 55 mm